Spotkania


Zapraszamy na spotkanie na Targach Książki w Krakowie. 26 października, o godzinie 11, na stoisku B 95 firmy Platon - dystrybucja książek.  


25 października, 2013 roku, o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Kołaczkowie, odbędzie się spotkanie pt. RUMUNIA.  




27 września, 2013 roku, o godz. 18.00 w Polkowicach w Galerii "Rynek 26", odbędzie się spotkanie w ramach cyklu PODRÓŻE Z PASJĄ. Rozmawiać będziemy o Ugandzie.




1 sierpnia, 2013 roku, spotkanie na plaży w Łebie, w ramach imprezy Lato z Książką.




17 maja, 2013 roku. Spotkanie w ramach Warszawskich Targów Książki, stoisko wydawnictwa Zysk i S-ka.




Piła, 17 kwietnia. Spotkanie w ramach Festiwalu Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.




Stary Sącz, 6 kwietnia 2013, prezentacja na temat Rumunii w ramach III Festiwalu Bonawentura.




Oświęcim, 4 kwietnia 2013, spotkanie z uczniami Szkoły Salezjańskiej im. Ks. Bosko.


Blisko domu: 20 lutego w Kaźmierzu, 7 marca w Szamotułach, odbyły się spotkania z czytelnikami. Nie łatwo występuje się na własnym terenie. Pierwsze ze spotkań zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Kaźmierz, drugie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły. 





18 stycznia 2013, w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach, odbyły się warsztaty dla młodzieży. Była mowa o rumuńskim kolorycie i odmienności. „Cudowność wynika ze świata na różne sposoby” – tytuł obrazu Zbigniewa Makowskiego, stał się punktem wyjścia dla powstania prac plastycznych inspirowanych zdjęciami, opowieściami i rozmowami o Rumunii. 




Od 16 do 18 listopada 2012, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się Warszawskie Targi Turystyczne, w ich ramach zorganizowano spotkania z autorami książek podróżniczych. Patronem imprezy był miesięcznik „Podróże”. Na zdjęciu wspólnie z dziennikarzem i podróżnikiem Tadeuszem Biedzkim.




"LATO Z KSIĄŻKĄ" w Łebie, 11-12 sierpnia 2012 



Muzeum Śląskie w Katowicach - wykład w ramach festiwalu „Teatralium. Pogranicza kultur” Huculszczyzna – historia kabalistyczna. 4 sierpnia, godzina 16.00.



Rumunia - ostatni azyl europejskiej duszy. SEN PSZCZOŁY - Warszawa, ul. Inżynierska 3 , 22 lipca 2012 r.
Była mowa o tym co takiego jest w Rumunii, że uwodzi podróżujące przez nią osoby bardziej niż inne kraje. Wielokulturowość, wieloetniczność, tradycje pasterstwa i uprawy winorośli.


Biblioteka Pedagogiczna w Radzyniu Podlaskim, 21 lipca 2012 r. godz. 17:00. Spotkanie i pokaz slajdów z Ugandy w miłej atmosferze stworzonej przez Organizatorów .



Południk Zero w Warszawie przy ul. Wilczej 25, 18 kwietnia, godz. 19.00. Południk Zero to niezwykłe miejsce warte odwiedzenia przez wszystkich podróżujących.






Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu została otwarta wystawa pt."Ptaszarnia". Wernisażowi towarzyszyło spotkanie z książką "Kulturalny Atlas Ptaków", 2 kwietnia 2012 roku.


Księgarnia z Bajki w Poznaniu, to prawdziwie bajkowe miejsce. Krystyna Adamczak zorganizowała w nim miłe spotkanie o Rumunii, 19 marca 2012 roku.  


Przy winie i piwie o Ugandzie można było porozmawiać 6 października 2011 roku, w księgarni wydawnictwa Zysk i S- ka, przy ulicy Wielkiej w Poznaniu.



3 października 2011, w Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej: Uganda widziana oczyma Michała Kruszony i ugandyjskich dzieci. Wystawie towarzyszyła promocja książki: „Uganda. Jak się masz, muzungu?” Dla wielkiego pasjonata twórczości Arkadego Fiedlera, a byłem nim przed laty, całe wydarzenie miało dużą wagę i wymiar niemal symboliczny.
Gospodarzami spotkania byli Krystyna i Marek Fiedler.




11 kwietnia 2011 w ramach projektu „Czytanie Europy” zrealizowanego przez MBP w Sanoku, zorganizowano prezentację książki "Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła" oraz wystwę fotografii. Spotkanie prowadził Tomasz Chomiszczak. Projekt dofinansowany ze środków MKiDN.

Więzienie w Uhercach Mineralnych 10 kwietnia 2011. Spotkanie z osadzonymi w bieszczadzkim więzieniu. Widać było sens rozmowy o Ugandzie z ludźmi zza żelaznych krat. Spotkanie zorganizował Piotr Kijowski i więzienni terapeuci.




Spotkanie i pokaz zdjęć z cyklu "Spotkania z podróżnikami", 24 marca 2011 , Księgarnia NOVA przy ul. Gałęzowskiego 6 w Rzeszowie. 


"Dwadzieścia lat bez Ceausescu" spotkanie autorskie, 2 marca 2011, Poznań, Pl. Bernardyński 2/2, Pub Piwomania.Konferencja Kaukaska. Reminiscencje z podróży do Gruzji. 24 lutego 2011, Poznań, Koło Naukowe Instytutu Wschodniego UAM w Poznaniu.





25 stycznia 2011, miesięcznik Modny Kraków zorganizował, w Piwnicy Pod Baranami na krakowskim Rynku Głównym, imprezę „Huculszczyzna - zapomniany świat”. Na spotkaniu, w ramach cyklicznego Salonu Literackiego, prezentowano książkę „Huculszczyzna. Opowieść kabalistyczna” Imprezie towarzyszyła huculska muzyka grana na oryginalnych instrumentach przez Piotra Kłopytę. Rozmowę prowadziła Magdalena Kwiecińska - etnograf z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
Teatr Wielu Kultur. Spotkanie i odczyt w Muzeum Śląskim. Całość przygotowała Dagmara Stanosz. Katowice, 18 września 2010 roku.





Kilkukrotnie spotkania organizował  Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - spotkania ze studentami, wystawy i prezentacje dotyczyły Rumunii, Gruzji i Ugandy.


Spotkanie na Starym Rynku w Poznaniu w ramach IV edycji Festiwalu Dobrego Smaku, 12 sierpnia 2010 – prezentacja kuchni karpackiej, a w szczególności huculskiej. Swoim kulinarnym doświadczeniem dzieliła się wraz ze mną Marlena Solak. Spotkanie prowadził Mariusz Kwaśniewski.




Prezentacja książki "Huculszczyzna. Opowieść kabalistyczna". Lwów, 14 maja 2010, Muzeum Historii Religii we Lwowie w ramach XX międzynarodowej konferencji naukowej "Historia religii na Ukrainie".


Projekt Uganda. Willa Lentza, Boogie Brain, Szczecin, 4 grudnia 2009. Prezentacja zdjęć wykonanych przez dzieci z ugandyjskiego Kakooge.




Rumunia kraj do odkrycia. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, 27 października 2009.




Wampiry, strzygi i spółka. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, 20 kwietnia 2009, w ramach obchodów Roku Rumuńskiego, spotkanie prowadził Wojciech Krysiński.


Dni rumuńskie - Spotkanie ze studentami Wydziału Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego, 2 marca 2009.



Klub Podróżnika -Spotkanie autorskie w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie – 4 grudnia 2008.

Sesja W kręgu humanistycznej refleksji nad turystyką kulturową, Poznań, październik 2008 roku, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu.






Festiwal literacki Poplit, Poznań księgarnia Bookarest, Stary Browar, w opowieściach o Rumunii towarzyszył mi Janusz Solak, Poznań, 16 kwietnia 2008.



Rumunia Naddunajskie Bogactwo – Kraków, kwiecień 2008, Ogólnopolska Sesja Naukowców i Pasjonatów w ramach Festiwalu Kultury Rumuńskiej w Krakowie zorganizowana przez Stowarzyszenie Wschodnia Perspektywa. Miejsce akcji: Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej.



17 grudnia 2007, podczas targów turystycznych w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie firma „Odkrywca” promowała turystykę wampiryczną zachęcając do odwiedzania Rumunii, koniecznie po lekturze książki „Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła”.



23 listopada 2007 roku, stowarzyszenie „Jarocin XXI” zorganizowało w kinie „Echo” spotkanie autorskie wraz z prezentacją zdjęć z Rumunii. Pomysłodawcą spotkania był Robert Kaźmierczak.


Spotkania ze słuchaczami radia. Trzykrotnie w audycjach Cezarego Łasiczki w Radio TOK FM, rozmawiając o rumuńskich wampirach (20 kwietnia 2009), codziennym życiu w Ugandzie (19 lutego 2010) i o kuchni karpackiej (20 lipca 2010). Podobną tematykę miały audycje w Radio Emaus i w Radio Szczecin. Obszerne fragmenty książki „Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła”, czytane były w odcinkach na antenie Radia Merkury i Radia Bis (program drugi PR). Na falach Programu Pierwszego polskiego radia tematem spotkań była zawsze Rumunia.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz